allCZ.cz

O nás

Web AllCZ.cz je věnovaný popisu zbraní, válečné techniky a bitev 2.světové války. Základ článků vznikl již v letech 2004-2006, kdy jej zpracovali redaktoři již neexistujícího portálu AllianCZe.org jehož jsem byl dlouhá léta provozovatelem a jehož je tento web nepřímým následovníkem. Bohužel původní články byly tolikrát zkopírovány jinými weby, že vystavit je zde v původním znění, by znamenalo, obdržet postih od vyhledávačů za šíření nepůvodního obsahu. Postupně se snažím články přepracovat a zrekonstruovat, je to však časově náročné.

Průvodce webem

Dobývání městaV současné době web obsahuje dvě tematické sekce. Ve zbraňové sekci se můžete seznámit s pěchotními zbraněmi druhé světové války používané v německé, britské, americké a rudé armádě. Pistole, pušky, samopaly, kulomety - od nejznámějších jako třeba německý samopal MP40 až po ty méně věhlasné jako třeba ruská pistole Tokarev TT-33.

V sekci o válečné technice si můžete počíst o nejznámějších tancích nasazovaných na všech frontách 2sv. války a jednom stíhači tanků. (Články zde zatím nebyly doplněny)

 

Poděkování původní redakci

Pichy - nemohu začít u nikoho jiného než u Pichyho. Jako první přišel s nápadem psát o zbraních a je to on kdo napsal první díl. Kromě jiného tvořil pro starý web allianCZe skvělá loga a bannery.

rrak - převzal redaktorskou štafetu po pichym. Dlouho dobu řídil sekci Call of Duty a odvedl spustu dobré práce.

Dietrich - přispíval především články zabívajícími se německými zbraněmi. Jak jinak s takovým nickem:)

Dodr - se věnoval především řízení sekce Call of Duty ale i on něco napsal:)

FrankPerconte - z počtu článku a ze stylu jakým psal musí být každému jasné, že to byl opravdový fanda do zbraní. Má zásluhy na spoustě skvělých článků v pozdější době webu.

Shotgun - Započal seriál obrněné válečné techniky - moje oblíbené téma. Důkladně zpracované s kupou skvělých obrázků. Spolu s Frankem se zasloužili o největší porci článků. 

amdecko - moje maličkost. Byl jsem programátorem a provozovatelem webu AllianCZe.org a nyní allCZ.cz. Kontaktovat mě lze na emailové adrese - amdecko zavináč yahoo.com